Name : anti-AQP12 Antibody
Supplier : BLUEGEN ANTIBODIES
Price :465
SKU : GEN5761385601
| The antibodie's description | AQP-12, AQP12, AQP12A, AQPX2 antibody, anti-Aquaporin-12A |
| The antigen used | AQP-12, AQP12, AQP12A, AQPX2 antigen, epitope of the human Aquaporin-12A |
| Gene name | AQP-12, AQP12, AQP12A, AQPX2, Aquaporin-12A |
| Reactivity | human |
| Research field | Channel |
| Related products | AQP12 rabbit polyclonal antibodies |
| Description | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by Bluegen antibodies they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target | AQP12 |
| Short name | anti-AQP12 Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name | antibody to-AQP12 (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 19941 |
| Gene | AQP12A |
| Long gene name | aquaporin 12A |
| Synonyms gene | AQP12 |
| Synonyms gene name | aquaporin 12 |
| Locus | 2q37, 3 |
| Discovery year | 2002-12-09 |
| GenBank acession | AB040748 |
| Entrez gene record | 375318 |
| RefSeq identity | NM_198998 |
| Classification | Aquaporins |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000183906 |