Name : anti-BAZ2A Antibody
Supplier : BLUEGEN ANTIBODIES
Price :465
SKU : GEN5273116028
| The antibodie's description | BAZ2A, KIAA0314, TIP5, TTF-I interacting protein 5 antibody, bromodomain adjacent to zinc finger domain 2A, hWALp3, transcription termination factor-I interacting protein 5, anti-BA2A |
| The antigen used | BAZ2A, KIAA0314, TIP5, TTF-I interacting protein 5 antigen, bromodomain adjacent to zinc finger domain 2A, hWALp3, transcription termination factor-I interacting protein 5, epitope of the human BA2A |
| Gene name | BAZ2A, KIAA0314, TIP5, TTF-I interacting protein 5, bromodomain adjacent to zinc finger domain 2A, hWALp3, transcription termination factor-I interacting protein 5, BA2A |
| Reactivity | human |
| Research field | Transcription |
| Related products | BAZ2A rabbit polyclonal antibodies |
| Description | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by Bluegen antibodies they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target | BAZ2A |
| Short name | anti-BAZ2A Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name | antibody to-BAZ2A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 962 |
| Gene | BAZ2A |
| Long gene name | bromodomain adjacent to zinc finger domain 2A |
| Synonyms | KIAA0314 TIP5 WALp3 |
| Synonyms name | TTF-I interacting peptide 5 |
| Locus | 12q13, 3 |
| Discovery year | 1999-09-06 |
| GenBank acession | AB032254 |
| Entrez gene record | 11176 |
| Pubmed identfication | 10662543 11532953 |
| RefSeq identity | NM_013449 |
| Classification | PHD finger proteins Methyl-CpG binding domain containing |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000170332 |