Name : anti-CCDC102A Antibody
Supplier : BLUEGEN ANTIBODIES
Price :465
SKU : GEN3901978661
| The antibodie's description | coiled-coil domain-containing 102A antibody, anti-C102A |
| The antigen used | coiled-coil domain-containing 102A antigen, mouse C102A, epitope of the human |
| Gene name | coiled-coil domain-containing 102A, C102A |
| Reactivity | mouse, human |
| Research field | Transcription |
| Related products | CCDC102A rabbit polyclonal antibodies |
| Description | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by Bluegen antibodies they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target | CCDC102A |
| Short name | anti-CCDC102A Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name | antibody to-CCDC102A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 28097 |
| Gene | CCDC102A |
| Long gene name | coiled-coil domain containing 102A |
| Synonyms | MGC10992 |
| Locus | 16q21 |
| Discovery year | 2006-04-10 |
| GenBank acession | BC008285 |
| Entrez gene record | 92922 |
| Pubmed identfication | 12477932 |
| RefSeq identity | NM_033212 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000133472 |