Name : anti-COX5A Antibody
Supplier : BLUEGEN ANTIBODIES
Price :465
SKU : GEN8795228987
| The antibodie's description | COX-VA, COX5A, Cytochrome c oxidase polypeptide Va, Cytochrome c oxidase subunit 5A, VA antibody, cytochrome c oxidase polypeptide, cytochrome c oxidase subunit Va, mitochondrial, mitochondrial, mitochondrial cytochrome c oxidase subunit Va, anti- COX |
| The antigen used | COX-VA, COX5A, Cytochrome c oxidase polypeptide Va, Cytochrome c oxidase subunit 5A, VA antigen, cytochrome c oxidase polypeptide, cytochrome c oxidase subunit Va, mitochondrial, mitochondrial, mitochondrial cytochrome c oxidase subunit Va, mouse, rat COX, epitope of the human |
| Gene name | COX-VA, COX5A, Cytochrome c oxidase polypeptide Va, Cytochrome c oxidase subunit 5A, VA, cytochrome c oxidase polypeptide, cytochrome c oxidase subunit Va, mitochondrial, mitochondrial, mitochondrial cytochrome c oxidase subunit Va, COX |
| Reactivity | mouse, rat, human |
| Research field | Cancer/Apoptosis |
| Related products | COX5A rabbit polyclonal antibodies |
| Description | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by Bluegen antibodies they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target | COX5A |
| Short name | anti-COX5A Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name | antibody to-COX5A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 2267 |
| Gene | COX5A |
| Long gene name | cytochrome c oxidase subunit 5A |
| Synonyms gene name | cytochrome c oxidase subunit Va |
| Locus | 15q24, 2 |
| Discovery year | 1998-12-11 |
| GenBank acession | M22760 |
| Entrez gene record | 9377 |
| Pubmed identfication | 10072584 2853101 |
| RefSeq identity | NM_004255 |
| Classification | Mitochondrial complex IV: cytochrome c oxidase subunits |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000142825 |