Name : anti-DCP1A Antibody
Supplier : BLUEGEN ANTIBODIES
Price :465
SKU : GEN3363413162
| The antibodie's description | DCP1A, EC 3, SMIF antibody, Smad4-interacting transcriptional co-activator, Transcription factor SMIF, -, -, -, anti-mRNA-decapping enzyme 1A |
| The antigen used | DCP1A, EC 3, SMIF antigen, Smad4-interacting transcriptional co-activator, Transcription factor SMIF, mouse mRNA-decapping enzyme 1A, -, -, -, epitope of the human |
| Gene name | DCP1A, EC 3, SMIF, Smad4-interacting transcriptional co-activator, Transcription factor SMIF, -, -, -, mRNA-decapping enzyme 1A |
| Reactivity | mouse, human |
| Research field | Homeobox |
| Related products | DCP1A rabbit polyclonal antibodies |
| Description | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by Bluegen antibodies they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target | DCP1A |
| Short name | anti-DCP1A Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, Antibody |
| Alternative name | antibody to-DCP1A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 18714 |
| Gene | DCP1A |
| Long gene name | decapping mRNA 1A |
| Synonyms gene name | DCP1 decapping enzyme homolog A (S, cerevisiae) |
| Synonyms | HSA275986 SMIF SMAD4IP1 |
| Locus | 3p21, 1 |
| Discovery year | 2005-01-07 |
| GenBank acession | AJ275986 |
| Entrez gene record | 55802 |
| RefSeq identity | NM_018403 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000158193 |