Name : anti-FAM120A Control Peptide Antibody
Supplier : ACR
Price :282
SKU : GEN8967087396
| Vial description | KIAA0183, OSSA, C9orf10 |
| Category | control peptide |
| Raised in | laboratory |
| Clone | 1 vial |
| Form | pure |
| Reactivity | not determined |
| Purity | purified |
| Molecular weight | in kDa |
| Source | mammalian |
| Activity | to be determined |
| Range | broad |
| Protein number | Q9NZB2 |
| Application | not determined |
| Storage | Avoid freeze/thaw cycles, Upon delivery aliquot and store at -20°, C, C for one year, Shipped at 4° |
| Description | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by acr they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target | FAM120A Peptide |
| Short name | anti-FAM120A Control Peptide Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, controls, Antibody |
| Alternative name | antibody to-FAM120A reference short protein sequence (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 13247 |
| Gene | FAM120A |
| Long gene name | family with sequence similarity 120A |
| Synonyms gene | C9orf10 |
| Synonyms gene name | chromosome 9 open reading frame 10 |
| Synonyms | KIAA0183 OSSA |
| Synonyms name | oxidative stess-associated Src activator |
| Locus | 9q22, 31 |
| Discovery year | 2002-10-09 |
| GenBank acession | AF214737 |
| Entrez gene record | 23196 |
| Pubmed identfication | 14585507 19015244 25896327 |
| RefSeq identity | NM_014612 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000020252 |