Name : Anti-FAM72A Antibody
Supplier : ABBEX
Price :50
SKU : GEN7761777329
| Category | Primary Antibodies |
| Target | FAM72A |
| Immunogen | See techfile |
| Clonality | Polyclonal |
| Raised in | Rabbit |
| Reactivity | Mouse, Rat, Human |
| Form | Unconjugated |
| Purification | Affinity purified |
| Applications | WB (for other see techfile or inquire) |
| Stock availability | Shipped within 5-10 working days |
| Storage conditions | Avoid repeated freeze/thaw cycles, Aliquot and store at -20 °, C |
| Warnings | This product is for research use only |
| Properties | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by abbex they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target | FAM72A |
| Short name | Anti-FAM72A Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, Antibody |
| Alternative name | antibody to-FAM72A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 24044 |
| Gene | FAM72A |
| Long gene name | family with sequence similarity 72 member A |
| Synonyms gene name | family with sequence similarity 72, member A |
| Synonyms | MGC57827 RP11-312O7, 1 UGENE LMPIP |
| Synonyms name | LMP1-induced protein |
| Locus | 1q32, 1 |
| Discovery year | 2005-06-03 |
| GenBank acession | CR407567 |
| Entrez gene record | 729533 |
| Pubmed identfication | 26206078 25234718 21317926 18676834 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000042552 |