Name : Calbindin D-28K (recombinant) Rat AG
Supplier : GENWAYS
Price :671
SKU : GEN3010364602
| Old catalog number | 10-251-407844 |
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| About | Rats , There are less rat- than mouse clones however, Rats are used to make rat monoclonal anti mouse antibodies, Rattus norvegicus are often studied in vivo as a model of human genes in Sprague-Dawley or Wistar rats, genes from rodents , of the genus  |
| Latin name | Rattus norvegicus |
| Gene target | Calbindin D-28K AG |
| Short name | Calbindin D-28K (recombinant) AG |
| Host | Rat |
| Species | Rats, Rat |
| Alternative name | Calbindin D-28K (recombinant) Rat AG |