Name : Chicken BU-1A antibody (RPE)
Supplier : GENWAYS
Price :833
SKU : GEN9965358430
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| Properties | Gallus Gallus domestica is the Latin name of the Chicken, Chickens like all bird species have IgY antibodies that are very stable and found in the yolk |
| French translation | anticorps |
| Gene target | BU-1A (RPE) |
| Short name | Chicken BU-1A antibody (RPE) |
| Species | Chickens, Chicken |
| Alternative name | Chicken BU-1A (Antibody to) (RPE) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 10293 |
| Gene | RPE |
| Long gene name | ribulose-5-phosphate-3-epimerase |
| Locus | 2q34 |
| Discovery year | 2001-06-22 |
| Entrez gene record | 6120 |
| RefSeq identity | NM_006916 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000154690 |