Name : CHMP2A, 1-222 aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN8104670365
| Available sizes | 100ug:440, 500ug:1320 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-222 aa, Protein, CHMP2A |
| Short name | 1-222 aa, Recombinant Protein, CHMP2A |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-222 aa, recombinant Protein, CHMP2A |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 30216 |
| Gene | CHMP2A |
| Long gene name | charged multivesicular body protein 2A |
| Synonyms gene name | chromatin modifying protein 2A |
| Synonyms | BC-2 CHMP2 VPS2 VPS2A |
| Synonyms name | cerevisiae) , putative breast adenocarcinoma marker (32kD) VPS2 homolog A (S |
| Locus | 19q13, 43 |
| Discovery year | 2005-04-04 |
| GenBank acession | AF042384 |
| Entrez gene record | 27243 |
| Pubmed identfication | 15173323 11559748 |
| RefSeq identity | NM_014453 |
| Classification | Charged multivesicular body proteins ESCRT-III |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000183547 |