Name : CHMP4A, 1-265aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN2681928468
| Available sizes | 10ug:330, 50ug:990 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-265aa, Protein, CHMP4A |
| Short name | 1-265aa, Recombinant Protein, CHMP4A |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-265aa, recombinant Protein, CHMP4A |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 20274 |
| Gene | CHMP4A |
| Long gene name | charged multivesicular body protein 4A |
| Synonyms gene | C14orf123 |
| Synonyms gene name | chromosome 14 open reading frame 123 chromatin modifying protein 4A |
| Synonyms | HSPC134 VPS32A |
| Locus | 14q12 |
| Discovery year | 2003-01-17 |
| GenBank acession | AF212243 |
| Entrez gene record | 29082 |
| RefSeq identity | NM_014169 |
| Classification | Charged multivesicular body proteins ESCRT-III |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000167036 |