Name : CYB5A, 1-108aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN9132357998
| Available sizes | 100ug:330, 500ug:990 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-108aa, Protein, CYB5A |
| Short name | 1-108aa, Recombinant Protein, CYB5A |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-108aa, recombinant Protein, CYB5A |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 2570 |
| Gene | CYB5A |
| Long gene name | cytochrome b5 type A |
| Synonyms gene | CYB5 |
| Synonyms gene name | cytochrome b-5 cytochrome b5 (microsomal) cytochrome b5 type A (microsomal) |
| Locus | 18q22, 3 |
| Discovery year | 1990-06-22 |
| GenBank acession | M22865 |
| Entrez gene record | 1528 |
| Pubmed identfication | 1840560 |
| RefSeq identity | NM_001914 NM_148923 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000132843 |