Name : DYNLRB1, 1-96aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN6639039272
| Available sizes | 250ug:990, 50ug:330 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-96aa, Protein, DYNLRB1 |
| Short name | 1-96aa, Recombinant Protein, DYNLRB1 |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-96aa, recombinant Protein, DYNLRB1 |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 15468 |
| Gene | DYNLRB1 |
| Long gene name | dynein light chain roadblock-type 1 |
| Synonyms gene | DNCL2A |
| Synonyms gene name | cytoplasmic, dynein, light polypeptide 2A |
| Synonyms | DNLC2A ROBLD1 |
| Synonyms name | roadblock domain containing 1 |
| Locus | 20q11, 22 |
| Discovery year | 2001-04-25 |
| GenBank acession | AF132750 |
| Entrez gene record | 83658 |
| Pubmed identfication | 11750132 16260502 |
| RefSeq identity | NM_014183 |
| Classification | Dyneins, cytoplasmic |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000032302 |