Name : EFCAB4B Over-expression Lysate reagent
Supplier : GENWAYS
Price :463
SKU : GEN6732788581
| Old catalog number | 36-614-465949 |
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| Gene target | EFCAB4B Over-expression Lysate reagent |
| Short name | EFCAB4B Over-expression Lysate reagent |
| Alternative name | EFCAB4B Over-expression Lysate reagent |
| Identity | 28657 |
| Gene | CRACR2A |
| Long gene name | calcium release activated channel regulator 2A |
| Synonyms gene | EFCAB4B |
| Synonyms gene name | EF-hand calcium binding domain 4B |
| Synonyms | MGC4266 |
| Synonyms name | Ca2+ release-activated Ca2+ (CRAC) channel regulator 2A CRAC regulator 2A |
| Locus | 12p13, 32 |
| Discovery year | 2006-03-21 |
| GenBank acession | BC004524 |
| Entrez gene record | 84766 |
| Pubmed identfication | 20418871 |
| RefSeq identity | NM_032680 |
| Classification | EF-hand domain containing |