Name : Human CHMP1A Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN7433084557
| Available sizes | 100ug:990, 20ug:330 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Properties | Depending on the epitopes used human ELISA kits can be cross reactive to many other species, Mainly analyzed are human serum, Modern , cDNA and human recombinants are used in human reactive ELISA kits and to produce anti-human mono and polyclonal antibodies, human cell culture supernatants and biological samples, plasma, primarily , saliva, urine,  , (Homo sapiens, Homo sapiens sapiens), Human proteins, humans , ssp |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | CHMP1A Protein |
| Short name | CHMP1A Recombinant Protein |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Species | Humans, Human |
| Alternative name | sapiens CHMP1A recombinant Protein, H |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 8740 |
| Gene | CHMP1A |
| Long gene name | charged multivesicular body protein 1A |
| Synonyms gene | PRSM1 PCOLN3 |
| Synonyms gene name | procollagen (type III) N-endopeptidase chromatin modifying protein 1A |
| Synonyms | KIAA0047 CHMP1 Vps46A |
| Locus | 16q24, 3 |
| Discovery year | 1993-05-03 |
| GenBank acession | U58048 |
| Entrez gene record | 5119 |
| Pubmed identfication | 11559748 11559747 |
| RefSeq identity | NM_002768 |
| Classification | Charged multivesicular body proteins ESCRT-III associated factors |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000169521 |