Name : Human herpesvirus 6A Virion egress protein U34 (U34)
Supplier : MBS RECOMBINANT PROTEINS
Price :1569
SKU : GEN2924180784
| Long name | Recombinant Human herpesvirus 6A Virion egress protein U34 (U34) |
| Alternative names | Primary envelopment factor U34, Virion egress protein U34, interacts with nuclear egress lamina protein, nuclear egress membrane protein, type 2 membrane protein, nuclear egress membrane protein |
| Gene name | N/A |
| Other gene names | U34, XILF2, U34 |
| General description | All of our recombinant proteins are manufactured in strictly controlled facilities and by using a well established technology which guarantees full batch-to-bact consistency and experiment reproducibility, The protein can be with or without a His-Tag or other tag in accordance to customer's request, coli, Virion egress protein U34 (U34) is a recombinant protein expressed in E |
| Product category | Recombinant Proteins |
| Expression system | coli, E |
| Available also expressed in: | Yeast, E Coli |
| Purity | Greater than 90% (determined by SDS-PAGE) |
| Form | We can custom produce according to your specifications, This item requires custom production and lead time is between 5-9 weeks |
| Storage | Avoid cycles of freezing and thawing as they might denaturate the polypeptide chains, For extended periods of time it is recommended to keep the protein frozen at -40 or -80 degrees Celsius, This protein can be stored at -20 degrees Celsius |
| Applications | IFA, RIA, Western Blot, etc, This protein can be used as a positive control for applications such as ELISA |
| Properties | Depending on the epitopes used human ELISA kits can be cross reactive to many other species, Mainly analyzed are human serum, Modern , cDNA and human recombinants are used in human reactive ELISA kits and to produce anti-human mono and polyclonal antibodies, human cell culture supernatants and biological samples, plasma, primarily , saliva, urine,  , (Homo sapiens, Homo sapiens sapiens), Human proteins, humans , ssp |
| Gene target | herpesvirus 6A Virion egress protein U34 (U34) |
| Short name | herpesvirus 6A Virion egress protein U34 (U34) |
| Species | Humans, Human |
| Alternative name | sapiens herpesvirus 6A Virion egress protein U34 (U34), H |
| Identity | 10161 |
| Gene | SNORD34 |
| Long gene name | C/D box 34 , small nucleolar RNA |
| Synonyms gene | RNU34 |
| Synonyms gene name | RNA, U34 small nucleolar |
| Synonyms | U34 |
| Locus | 19q13, 33 |
| Discovery year | 1999-12-14 |
| GenBank acession | X94600 |
| Entrez gene record | 26817 |
| RefSeq identity | NR_000019 |
| Classification | C/D box , Small nucleolar RNAs |