Name : Human SCN7A Antibody
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN8130071295
| Available sizes | 100ug:330, 50ug:198 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Properties | Depending on the epitopes used human ELISA kits can be cross reactive to many other species, Human proteins, Mainly analyzed are human serum, Modern , cDNA and human recombinants are used in human reactive ELISA kits and to produce anti-human mono and polyclonal antibodies, human cell culture supernatants and biological samples, plasma, primarily , saliva, urine,  , (Homo sapiens, C, C for long term storage and for short term at + 5°, Homo sapiens sapiens), If you buy Antibodies supplied by genways bulk they should be stored frozen at - 24°, humans , ssp |
| Gene target | SCN7A |
| Short name | SCN7A Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, Antibody |
| Species | Humans, Human |
| Alternative name | sapiens SCN7A (Antibody to), H |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 10594 |
| Gene | SCN7A |
| Long gene name | sodium voltage-gated channel alpha subunit 7 |
| Synonyms gene | SCN6A |
| Synonyms gene name | alpha sodium channel, alpha sodium channel, alpha subunit sodium channel, sodium channel, type VI, type VII, type VII, type VII alpha subunit , voltage gated, voltage-gated, voltage-gated, voltage-gated |
| Synonyms | Nav2, 1 Nav2, 2 NaG |
| Locus | 2q24, 3 |
| Discovery year | 1992-04-10 |
| GenBank acession | M91556 |
| Entrez gene record | 6332 |
| Pubmed identfication | 10198179 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000154078 |