Name : KIF1A antibody
Supplier : GENWAYS
Price :521
SKU : GEN3635621984
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| French translation | anticorps |
| Gene target | KIF1A |
| Short name | KIF1A antibody |
| Alternative name | KIF1A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 888 |
| Gene | KIF1A |
| Long gene name | kinesin family member 1A |
| Synonyms gene | ATSV C2orf20 SPG30 |
| Synonyms gene name | axonal transport of synaptic vesicles chromosome 2 open reading frame 20 spastic paraplegia 30 (autosomal recessive) |
| Synonyms | UNC104 |
| Locus | 2q37, 3 |
| Discovery year | 1995-12-18 |
| GenBank acession | AF004425 |
| Entrez gene record | 547 |
| Pubmed identfication | 7539720 10323250 22258533 |
| RefSeq identity | NM_138483 |
| Classification | Pleckstrin homology domain containing Kinesins |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000151940 |
| Locus Specific Databases | LRG_367 |