Name : KIF21A antibody
Supplier : GENWAYS
Price :486
SKU : GEN9811527623
| Old catalog number | 18-003-42460 |
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| French translation | anticorps |
| Gene target | KIF21A |
| Short name | KIF21A antibody |
| Alternative name | KIF21A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 19349 |
| Gene | KIF21A |
| Long gene name | kinesin family member 21A |
| Synonyms gene | FEOM1 |
| Synonyms gene name | 1 , congenital, fibrosis of the extraocular muscles |
| Synonyms | FLJ20052 |
| Locus | 12q12 |
| Discovery year | 2002-10-08 |
| GenBank acession | AK000059 |
| Entrez gene record | 55605 |
| Pubmed identfication | 10225949 |
| RefSeq identity | NM_017641 |
| Classification | Kinesins WD repeat domain containing |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000169335 |