Name : MAP1LC3A, 1-120aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN1256350567
| Available sizes | 100ug:440, 500ug:1320 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-120aa, Protein, MAP1LC3A |
| Short name | 1-120aa, Recombinant Protein, MAP1LC3A |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-120aa, recombinant Protein, MAP1LC3A |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 6838 |
| Gene | MAP1LC3A |
| Long gene name | microtubule associated protein 1 light chain 3 alpha |
| Synonyms | MAP1BLC3 MAP1ALC3 LC3 LC3A ATG8E |
| Locus | 20q11, 22 |
| Discovery year | 2000-06-29 |
| Entrez gene record | 84557 |
| Pubmed identfication | 8833088 17580304 |
| RefSeq identity | NM_181509 |
| Classification | Autophagy related |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000032306 |