Name : MAT2A, 1-395aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN3365433068
| Available sizes | 100ug:330, 500ug:990 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-395aa, Protein, MAT2A |
| Short name | 1-395aa, Recombinant Protein, MAT2A |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-395aa, recombinant Protein, MAT2A |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 6904 |
| Gene | MAT2A |
| Long gene name | methionine adenosyltransferase 2A |
| Synonyms gene name | alpha , methionine adenosyltransferase II |
| Synonyms | SAMS2 MATA2 MATII |
| Locus | 2p11, 2 |
| Discovery year | 1997-07-01 |
| Entrez gene record | 4144 |
| Pubmed identfication | 1426236 9703951 |
| RefSeq identity | NM_005911 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000130174 |