Name : MAT2A Antibody
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN8641024730
| Available sizes | 100ug:600, 20ug:182, 5ug:83 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Properties | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by genways bulk they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target | MAT2A |
| Short name | MAT2A Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, Antibody |
| Alternative name | MAT2A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 6904 |
| Gene | MAT2A |
| Long gene name | methionine adenosyltransferase 2A |
| Synonyms gene name | alpha , methionine adenosyltransferase II |
| Synonyms | SAMS2 MATA2 MATII |
| Locus | 2p11, 2 |
| Discovery year | 1997-07-01 |
| Entrez gene record | 4144 |
| Pubmed identfication | 1426236 9703951 |
| RefSeq identity | NM_005911 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000130174 |