Name : MYL12A, 1-171aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN3371846569
| Available sizes | 100ug:330, 500ug:990 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-171aa, Protein, MYL12A |
| Short name | 1-171aa, Recombinant Protein, MYL12A |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-171aa, recombinant Protein, MYL12A |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 16701 |
| Gene | MYL12A |
| Long gene name | myosin light chain 12A |
| Synonyms gene name | light chain 12A, light polypeptide, myosin, non-sarcomeric , non-sarcomeric (20kD) myosin, regulatory, regulatory |
| Synonyms | MLCB MYL2B MRLC3 MRCL3 |
| Synonyms name | myosin regulatory light chain 3 |
| Locus | 18p11, 31 |
| Discovery year | 2009-03-06 |
| GenBank acession | X54304 |
| Entrez gene record | 10627 |
| Pubmed identfication | 2216787 |
| RefSeq identity | NM_006471 |
| Classification | Myosin light chains EF-hand domain containing |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000131509 |