Name : PDE11A Assay Kit
Supplier : GENWAYS
Price :850
SKU : GEN3497024112
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| Test | genways supplies other types of Assays as 1 |
| Gene target | PDE11A Kit |
| Short name | PDE11A Assay Kit |
| Technique | assays, Assay |
| Host | Assay |
| Alternative name | PDE11A test reagent |
| Alternative technique | arrays |
| Identity | 8773 |
| Gene | PDE11A |
| Long gene name | phosphodiesterase 11A |
| Locus | 2q31, 2 |
| Discovery year | 2000-06-09 |
| GenBank acession | AJ251509 |
| Entrez gene record | 50940 |
| Pubmed identfication | 10725373 |
| Classification | Phosphodiesterases |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000154188 |