Name : PDE2A (FLAG), Active Human recombinant protein
Supplier : GENWAYS
Price :717
SKU : GEN1925799931
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| Properties | Depending on the epitopes used human ELISA kits can be cross reactive to many other species, Mainly analyzed are human serum, Modern , cDNA and human recombinants are used in human reactive ELISA kits and to produce anti-human mono and polyclonal antibodies, human cell culture supernatants and biological samples, plasma, primarily , saliva, urine,  , (Homo sapiens, Homo sapiens sapiens), Human proteins, humans , ssp |
| Gene target | PDE2A Active protein |
| Short name | PDE2A (FLAG) Active recombinant protein |
| Species | Humans, Human |
| Alternative name | functionnal H, sapiens recombinant protein, PDE2A (FLAG) |
| Identity | 8777 |
| Gene | PDE2A |
| Long gene name | phosphodiesterase 2A |
| Synonyms gene name | cGMP-stimulated , phosphodiesterase 2A |
| Locus | 11q13, 4 |
| Discovery year | 1997-11-10 |
| GenBank acession | U67733 |
| Entrez gene record | 5138 |
| Pubmed identfication | 9210593 |
| RefSeq identity | NM_002599 |
| Classification | Phosphodiesterases |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000102045 |