Name : PDZD5A Antibody, ALEXA FLUOR 594
Supplier : BIOSS PRIMARY CONJUGATED ANTIBODIES
Price :332
SKU : GEN6913931617
| Long name | ALEXA FLUOR 594 Conjugated, PDZD5A Polyclonal Antibody |
| Also known as | Anti-PDZD5A PAb ALEXA FLUOR 594 |
| Category | Conjugated Primary Antibodies |
| Conjugated with | 594, ALEXA FLUOR® |
| Host Organism | Rabbit (Oryctolagus cuniculus) |
| Target Antigen | PDZD5A |
| Specificity | This is a highly specific antibody against PDZD5A |
| Modification | Unmodified |
| Modification Site | None |
| Clonality | Polyclonal |
| Clone | Polyclonal antibody |
| Concentration | 1ug per 1ul |
| Source | This antibody was obtained by immunization of the host with KLH conjugated synthetic peptide derived from human PDZD5A/FRMPD2L2 |
| Tested applications | IF(IHC-P) |
| Recommended dilutions | IF(IHC-P)(1:50-200) |
| Crossreactivity | Human |
| Cross-reactive species details | not every possible cross-reactivity is known, Due to limited amount of testing and knowledge |
| Background of the antigen | PDZD5A |
| Purification | Purified by Protein A |
| Storage conditions | 50% glycerol and 0, Keep refrigerated at 2 to 8 degrees Celcius for up to one year, 09% sodium azide, Store this antibody in aqueous buffered solution containing 1% BSA |
| Excitation emission | 590nm/617nm |
| Synonyms | yX59F3, 2 , 2 bA556L1 |
| Properties | ALEXA FLUOR they should be stored frozen at - 24°, If you buy Antibodies supplied by Bioss Primary Conjugated Antibodies, C, C for long term storage and for short term at + 5°, For facs or microscopy Alexa 1 conjugate |
| Conjugation | 594, ALEXA FLUOR®, Alexa Fluor |
| Conjugated | Alexa conjugate 1 |
| Gene target | PDZD5A |
| Short name | PDZD5A Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, Antibody |
| Label | ALEXA FLUOR 594 |
| Alternative name | ALEXA FLUOR 594, PDZD5A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 16843 |
| Gene | FRMPD2B |
| Long gene name | FERM and PDZ domain containing 2B, pseudogene |
| Synonyms gene | PDZK5A PDZD5A FRMPD2L1 FRMPD2P2 PDZK5B PDZD5B FRMPD2L2 FRMPD2P1 |
| Synonyms gene name | PDZ domain containing 5A FERM and PDZ domain containing 2 like 1 FERM and PDZ domain containing 2 pseudogene 2 PDZ domain containing 5B FERM and PDZ domain containing 2 like 2 FERM and PDZ domain containing 2 pseudogene 1 |
| Locus | 10q11, 22 |
| Discovery year | 2004-07-09 |
| Entrez gene record | 728798 |
| RefSeq identity | NR_033172 |
| Classification | PDZ domain containing |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000018093 |