Name : PDZD5A Antibody, ALEXA FLUOR 647
Supplier : BIOSS PRIMARY CONJUGATED ANTIBODIES
Price :332
SKU : GEN2761194521
| Long name | ALEXA FLUOR 647 Conjugated, PDZD5A Polyclonal Antibody |
| Also known as | Anti-PDZD5A PAb ALEXA FLUOR 647 |
| Category | Conjugated Primary Antibodies |
| Conjugated with | 647, ALEXA FLUOR® |
| Host Organism | Rabbit (Oryctolagus cuniculus) |
| Target Antigen | PDZD5A |
| Specificity | This is a highly specific antibody against PDZD5A |
| Modification | Unmodified |
| Modification Site | None |
| Clonality | Polyclonal |
| Clone | Polyclonal antibody |
| Concentration | 1ug per 1ul |
| Source | This antibody was obtained by immunization of the host with KLH conjugated synthetic peptide derived from human PDZD5A/FRMPD2L2 |
| Tested applications | IF(IHC-P) |
| Recommended dilutions | IF(IHC-P)(1:50-200) |
| Crossreactivity | Human |
| Cross-reactive species details | not every possible cross-reactivity is known, Due to limited amount of testing and knowledge |
| Background of the antigen | PDZD5A |
| Purification | Purified by Protein A |
| Storage conditions | 50% glycerol and 0, Keep refrigerated at 2 to 8 degrees Celcius for up to one year, 09% sodium azide, Store this antibody in aqueous buffered solution containing 1% BSA |
| Excitation emission | 650nm/665nm |
| Synonyms | yX59F3, 2 , 2 bA556L1 |
| Properties | ALEXA FLUOR made this Alexa Fluor 633 conjugate that can be used in multi-color flow cytometry with instruments equipped with a second red laser or red diode, ALEXA FLUOR they should be stored frozen at - 24°, Alexa Fluor 633 is a practical alternative to APC as well as Cy5, Bioss Primary Conjugated Antibodies, If you buy Antibodies supplied by Bioss Primary Conjugated Antibodies, It is detected in the FL4 detector of the core's upgraded 2-laser FACScans, Like other Alexa Fluor dyes, exhibits uncommon photo stability, making it an ideal choice for fluorescent microscopy, the PDZD5A Antibody, C, C for long term storage and for short term at + 5°, For facs or microscopy Alexa 1 conjugate |
| Conjugation | ALEXA FLUOR 647, Alexa Fluor |
| Gene target | PDZD5A |
| Short name | PDZD5A Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, Antibody |
| Label | ALEXA FLUOR 647 |
| Alternative name | ALEXA FLUOR 647, PDZD5A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 16843 |
| Gene | FRMPD2B |
| Long gene name | FERM and PDZ domain containing 2B, pseudogene |
| Synonyms gene | PDZK5A PDZD5A FRMPD2L1 FRMPD2P2 PDZK5B PDZD5B FRMPD2L2 FRMPD2P1 |
| Synonyms gene name | PDZ domain containing 5A FERM and PDZ domain containing 2 like 1 FERM and PDZ domain containing 2 pseudogene 2 PDZ domain containing 5B FERM and PDZ domain containing 2 like 2 FERM and PDZ domain containing 2 pseudogene 1 |
| Locus | 10q11, 22 |
| Discovery year | 2004-07-09 |
| Entrez gene record | 728798 |
| RefSeq identity | NR_033172 |
| Classification | PDZ domain containing |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000018093 |