| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| Description | Antibody for research use, Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Group | Polyclonals and antibodies |
| About | The advantage is that there are more epitopes available in a polyclonal antiserum to detect the proteins than in monoclonal sera, immunohistochemistry on frozen slices or parrafin fixed tissues, Polyclonals can be used for Western blot |
| French translation | anticorps |
| Gene target | C-Myc |
| Short name | Polyclonal antibody anti- C-Myc antibody |
| Technique | Pabs are a collection of immunoglobulin , Polyclonal antibodies , antibodies, antibody to, each identifying a different , whereas , (pAbs) are mostly rabbit or goat , B cells, Polyclonal, antibodies , antigen, come from a single N cell lineage, epitope, molecules that react against a specific , monoclonal antibodies , that are secreted by different  |
| Alternative name | polyclonal (Antibody to) to and Antibody to C-v-myc myelocytomatosis viral oncogene homolog (avian) (Antibody to) |
| Alternative technique | polyclonals |
| Identity | 24321 |
| Gene | DENND4A |
| Long gene name | DENN domain containing 4A |
| Synonyms gene | MYCPBP |
| Synonyms gene name | c-myc promoter binding protein DENN/MADD domain containing 4A |
| Synonyms | IRLB |
| Locus | 15q22, 31 |
| Discovery year | 2004-07-02 |
| GenBank acession | AF534403 |
| Entrez gene record | 10260 |
| Pubmed identfication | 8056341 12906859 |
| RefSeq identity | NM_005848 |
| Classification | DENN/MADD domain containing |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000172635 |