| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| Description | Antibody for research use, Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Group | Polyclonals and antibodies |
| About | The advantage is that there are more epitopes available in a polyclonal antiserum to detect the proteins than in monoclonal sera, immunohistochemistry on frozen slices or parrafin fixed tissues, Polyclonals can be used for Western blot |
| French translation | anticorps |
| Gene target | CDC25A |
| Short name | Polyclonal antibody anti- CDC25A antibody |
| Technique | Pabs are a collection of immunoglobulin , Polyclonal antibodies , antibodies, antibody to, each identifying a different , whereas , (pAbs) are mostly rabbit or goat , B cells, Polyclonal, antibodies , antigen, come from a single N cell lineage, epitope, molecules that react against a specific , monoclonal antibodies , that are secreted by different  |
| Alternative name | polyclonal (Antibody to) to and Antibody to CDC25A (Antibody to) |
| Alternative technique | polyclonals |
| Identity | 1725 |
| Gene | CDC25A |
| Long gene name | cell division cycle 25A |
| Synonyms gene name | cell division cycle 25A cell division cycle 25 homolog A (S, cerevisiae) cell division cycle 25 homolog A (S, pombe) |
| Locus | 3p21, 31 |
| Discovery year | 1992-07-31 |
| GenBank acession | M81933 |
| Entrez gene record | 993 |
| Pubmed identfication | 1836978 |
| RefSeq identity | NM_001789 |
| Classification | Class III Cys-based CDC25 phosphatases |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000133535 |