| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| Description | Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Group | Polyclonals and antibodies |
| About | The advantage is that there are more epitopes available in a polyclonal antiserum to detect the proteins than in monoclonal sera, immunohistochemistry on frozen slices or parrafin fixed tissues, Polyclonals can be used for Western blot |
| French translation | anticorps |
| Gene target | HTR3A |
| Short name | Polyclonal antibody anti-HTR3A antibody |
| Technique | Pabs are a collection of immunoglobulin , Polyclonal antibodies , antibody to, each identifying a different , whereas , (pAbs) are mostly rabbit or goat , B cells, Polyclonal, antibodies , antigen, come from a single N cell lineage, epitope, molecules that react against a specific , monoclonal antibodies , that are secreted by different  |
| Alternative name | polyclonal (Antibody to) to and antibody to-HTR3A (Antibody to) |
| Alternative technique | polyclonals |
| Identity | 5297 |
| Gene | HTR3A |
| Long gene name | 5-hydroxytryptamine receptor 3A |
| Synonyms gene | HTR3 |
| Synonyms gene name | 5-hydroxytryptamine (serotonin) receptor 3A 5-hydroxytryptamine (serotonin) receptor 3A, ionotropic |
| Synonyms | 5-HT3R 5-HT3A |
| Locus | 11q23, 2 |
| Discovery year | 1994-06-16 |
| GenBank acession | D49394 |
| Entrez gene record | 3359 |
| Pubmed identfication | 8530095 12867984 |
| RefSeq identity | NM_000869 |
| Classification | 5-hydroxytryptamine receptors, ionotropic |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000160494 |
| Locus Specific Databases | University of Heidelberg |