Name : PPP1R14A , 1-147aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN8977473848
| Available sizes | 100ug:440, 500ug:1320 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | Protein, PPP1R14A 1-147aa |
| Short name | Recombinant Protein, PPP1R14A 1-147aa |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-147aa, recombinant Protein, PPP1R14A |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 14871 |
| Gene | PPP1R14A |
| Long gene name | protein phosphatase 1 regulatory inhibitor subunit 14A |
| Synonyms gene | PPP1INL |
| Synonyms gene name | protein phosphatase 1, regulatory (inhibitor) subunit 14A |
| Synonyms | CPI-17 |
| Synonyms name | 17-kDa PKC-potentiated inhibitory protein of PP1 PKC-potentiated inhibitory protein of PP1 17-KDa protein |
| Locus | 19q13, 1 |
| Discovery year | 2001-05-23 |
| GenBank acession | AB056508 |
| Entrez gene record | 94274 |
| Pubmed identfication | 11467857 |
| RefSeq identity | NM_033256 |
| Classification | Protein phosphatase 1 regulatory subunits |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000181892 |