Name : RBP1, 1-197aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN9933296582
| Available sizes | 250ug:990, 50ug:330 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-197aa, Protein, RBP1 |
| Short name | 1-197aa, Recombinant Protein, RBP1 |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-197aa, recombinant Protein, RBP1 |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 9885 |
| Gene | ARID4A |
| Long gene name | AT-rich interaction domain 4A |
| Synonyms gene | RBBP1 |
| Synonyms gene name | retinoblastoma-binding protein 1 AT rich interactive domain 4A (RBP1-like) |
| Synonyms | RBP1 RBP-1 |
| Locus | 14q23, 1 |
| Discovery year | 1992-09-17 |
| GenBank acession | S57153 |
| Entrez gene record | 5926 |
| Pubmed identfication | 1857421 8455946 |
| RefSeq identity | NM_023001 |
| Classification | AT-rich interaction domain containing |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000140320 |