Name : Recombinant Human CLEC1A / CLEC-1 Protein (Fc Tag)
Supplier : ADV
Price :624
SKU : GEN4349014423
| Protein category | Recombinant protein |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Target | CLDEC1A / CLEC-1 Protein |
| Properties | Depending on the epitopes used human ELISA kits can be cross reactive to many other species, Mainly analyzed are human serum, Modern , cDNA and human recombinants are used in human reactive ELISA kits and to produce anti-human mono and polyclonal antibodies, human cell culture supernatants and biological samples, plasma, primarily , saliva, urine,  , (Homo sapiens, Homo sapiens sapiens), Human proteins, humans , ssp |
| Group | recombinants |
| Gene target | CLEC1A / CLEC-1 Protein (Fc Tag) |
| Short name | Recombinant CLEC1A / CLEC-1 Protein (Fc Tag) |
| Technique | E, Tags, adv advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, coli recombinant proteins are , supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Label | Fc Tag |
| Species | Humans, Human |
| Alternative name | sapiens CLEC1A / CLEC-1 Protein (fragment c detection labelled), recombinant H |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 24355 |
| Gene | CLEC1A |
| Long gene name | C-type lectin domain family 1 member A |
| Synonyms gene name | C-type lectin domain family 1, member A |
| Synonyms | CLEC1 MGC34328 |
| Locus | 12p13, 2 |
| Discovery year | 2005-02-09 |
| GenBank acession | AY358587 |
| Entrez gene record | 51267 |
| Pubmed identfication | 10671229 11745369 |
| RefSeq identity | NM_016511 |
| Classification | C-type lectin domain family |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000168504 |