Name : RPRD1A Over-expression Lysate reagent
Supplier : GENWAYS
Price :463
SKU : GEN9499922575
| Old catalog number | 36-614-467222 |
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| Gene target | RPRD1A Over-expression Lysate reagent |
| Short name | RPRD1A Over-expression Lysate reagent |
| Alternative name | RPRD1A Over-expression Lysate reagent |
| Identity | 25560 |
| Gene | RPRD1A |
| Long gene name | regulation of nuclear pre-mRNA domain containing 1A |
| Synonyms | P15RS FLJ10656 HsT3101 |
| Synonyms name | cyclin-dependent kinase 2B-inhibitor-related protein Cyclin-dependent kinase inhibitor 2B-related protein (p15INK4B-related protein) |
| Locus | 18q12, 2 |
| Discovery year | 2008-07-28 |
| GenBank acession | AF419845 |
| Entrez gene record | 55197 |
| Pubmed identfication | 12470661 22231121 |
| RefSeq identity | NM_018170 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000132591 |