Name : SAR1A, 1- 198 aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN2302712926
| Available sizes | 100ug:330, 500ug:990 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1 198 aa, Protein, SAR1A |
| Short name | 1- 198 aa, Recombinant Protein, SAR1A |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1- 198 aa, recombinant Protein, SAR1A |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 10534 |
| Gene | SAR1A |
| Long gene name | secretion associated Ras related GTPase 1A |
| Synonyms gene | SARA1 |
| Synonyms gene name | Ras related GTPase 1A , SAR1a gene homolog (S, cerevisiae) 1 SAR1a gene homolog 1 (S, cerevisiae) SAR1 homolog A (S, cerevisiae) secretion associated |
| Synonyms | SAR1 Sara |
| Locus | 10q22, 1 |
| Discovery year | 2000-06-28 |
| Entrez gene record | 56681 |
| Pubmed identfication | 10871277 |
| Classification | ARF GTPase family |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000018400 |