Name : SKP1, 1- 160aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN3150005063
| Available sizes | 100ug:286, 500ug:858 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1 160aa, Protein, SKP1 |
| Short name | 1- 160aa, Recombinant Protein, SKP1 |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1- 160aa, recombinant Protein, SKP1 |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 10899 |
| Gene | SKP1 |
| Long gene name | S-phase kinase associated protein 1 |
| Synonyms gene | SKP1A |
| Synonyms gene name | S-phase kinase-associated protein 1A (p19A) |
| Synonyms | EMC19 OCP2 TCEB1L MGC34403 OCP-II p19A |
| Locus | 5q31, 1 |
| Discovery year | 1995-12-18 |
| GenBank acession | U33760 |
| Entrez gene record | 6500 |
| Pubmed identfication | 7553852 8646875 |
| RefSeq identity | NM_170679 |
| Classification | SCF complex |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000129117 |