Name : SPRR2A antibody
Supplier : GENWAYS
Price :521
SKU : GEN7488846238
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| French translation | anticorps |
| Gene target | SPRR2A |
| Short name | SPRR2A antibody |
| Alternative name | SPRR2A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 11261 |
| Gene | SPRR2A |
| Long gene name | small proline rich protein 2A |
| Synonyms gene name | small proline-rich protein 2A |
| Locus | 1q21, 3 |
| Discovery year | 1993-01-20 |
| GenBank acession | X53064 |
| Entrez gene record | 6700 |
| Pubmed identfication | 8325635 |
| RefSeq identity | NM_005988 |
| Classification | Small proline rich proteins |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000014395 |