Name : TAF1A antibody
Supplier : GENWAYS
Price :486
SKU : GEN9974066068
| Old catalog number | 18-003-43015 |
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| French translation | anticorps |
| Gene target | TAF1A |
| Short name | TAF1A antibody |
| Alternative name | TAF1A (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 11532 |
| Gene | TAF1A |
| Long gene name | RNA polymerase I subunit A , TATA-box binding protein associated factor |
| Synonyms gene name | 48kD TATA box binding protein (TBP)-associated factor, 48kDa , A, A, RNA polymerase I, RNA polymerase I, TATA box binding protein (TBP)-associated factor |
| Synonyms | TAFI48 SL1 |
| Locus | 1q41 |
| Discovery year | 1999-01-18 |
| GenBank acession | L39060 |
| Entrez gene record | 9015 |
| Pubmed identfication | 7801123 |
| RefSeq identity | NM_005681 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000037544 |