Name : TCL1A, 1-114 aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN8857301726
| Available sizes | 100ug:231, 500ug:693 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-114 aa, Protein, TCL1A |
| Short name | 1-114 aa, Recombinant Protein, TCL1A |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-114 aa, recombinant Protein, T-cellular leukemia/lymphoma 1A |
| Alternative technique | rec |
| Alternative to gene target | TCL1, TCL1A and IDBG-18937 and ENSG00000100721 and 8115, TCL1A and IDBG-634173 and ENSBTAG00000019580 and 506540, Tcl1 and IDBG-169124 and ENSMUSG00000041359 and 21432, nuclei, protein binding, this GO :0005515 and protein binding and molecular function this GO :0005634 and nucleus and cellular component this GO :0005783 and endoplasmic reticulum and cellular component this GO :0005938 and cell cortex and cellular component this GO :0007275 and multicellular organismal development and biological process this GO :0019827 and stem cell maintenance and biological process this GO :0045120 and pronucleus and cellular component, this GO :0005515: protein binding, this GO :0005515: protein binding, T-cell leukemia/lymphoma 1A |
| Identity | 11648 |
| Gene | TCL1A |
| Long gene name | T-cell leukemia/lymphoma 1A |
| Synonyms | TCL1 |
| Locus | 14q32, 1 |
| Discovery year | 1998-12-03 |
| GenBank acession | X82240 |
| Entrez gene record | 8115 |
| Pubmed identfication | 2783489 7809072 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000171390 |