Name : UBE2W, 1-151aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN4128599512
| Available sizes | 100ug:330, 500ug:990 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-151aa, Protein, UBE2W |
| Short name | 1-151aa, Recombinant Protein, UBE2W |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-151aa, recombinant Protein, UBE2W |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 25616 |
| Gene | UBE2W |
| Long gene name | ubiquitin conjugating enzyme E2 W |
| Synonyms gene name | ubiquitin-conjugating enzyme E2W (putative) ubiquitin conjugating enzyme E2 W (putative) |
| Synonyms | FLJ11011 UBC-16 |
| Synonyms name | E2 ubiquitin-conjugating enzyme W N-terminal E2 ubiquitin-conjugating enzyme N-terminus-conjugating E2 Ubiquitin carrier protein W Ubiquitin-conjugating enzyme 16 Ubiquitin-protein ligase W |
| Locus | 8q21, 11 |
| Discovery year | 2005-10-06 |
| GenBank acession | AK001873 |
| Entrez gene record | 55284 |
| Pubmed identfication | 12477932 |
| RefSeq identity | NM_001001481 |
| Classification | Ubiquitin conjugating enzymes E2 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000164517 |