Name : XAGE1A, 1-81aa, Recombinant Protein
Supplier : GENWAYS BULK
Price :0
SKU : GEN4705231452
| Available sizes | 10ug:330, 50ug:990 |
| Store | store in freezer for long therm or fridge for short time storage |
| Category | Coli rec, ELISAs, e, human proteins, research antibodies |
| Source | proteins, Recombinants or rec |
| Group | recombinants |
| Gene target | 1-81aa, Protein, XAGE1A |
| Short name | 1-81aa, Recombinant Protein, XAGE1A |
| Technique | E, coli recombinant proteins are , genways bulk advises they will be reconstituted in a buffer soluion or culture medium for cell culture, supplied as white sterile powder lyopillized, Recombinant, genetic recombinations , in Escherichia coli |
| Alternative name | 1-81aa, recombinant Protein, XAGE1A |
| Alternative technique | rec |
| Identity | 4111 |
| Gene | XAGE1A |
| Long gene name | X antigen family member 1A |
| Synonyms gene | GAGED2 XAGE1 |
| Synonyms gene name | 2 X antigen family, G antigen, family D, member 1 X antigen family, member 1A |
| Synonyms | XAGE-1 CT12, 1a |
| Synonyms name | cancer/testis antigen family 12, member 1a |
| Locus | Xp11, 22 |
| Discovery year | 1999-04-15 |
| Pubmed identfication | 10197611 |
| RefSeq identity | NM_001097591 |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000021557 |