Name : anti-ATP11A control peptide Antibody
Supplier : ACR
Price :282
SKU : GEN7226563848
| Vial description | ATPIS, KIAA1021, ATPIH |
| Category | control peptide |
| Raised in | laboratory |
| Clone | 1 vial |
| Form | pure |
| Reactivity | not determined |
| Purity | purified |
| Molecular weight | in kDa |
| Source | mammalian |
| Activity | to be determined |
| Range | broad |
| Protein number | P98196 |
| Application | not determined |
| Storage | Avoid freeze/thaw cycles, Upon delivery aliquot and store at -20°, C, C for one year, Shipped at 4° |
| Description | , Freeze thaw will destroy a percentage in every cycle and should be avoided, Isotype or positive controls by peptides, Peptides short amino acid chains or epitopes or blocking antagonists, The High-efficiency solid phase peptide synthesis (HE-SPPS) is give very low production costs, The shortest peptides are dipeptides, These biological oligomers and polymers can be Solid-phase peptide synthesis (SPPS), and unbranched synthetic peptide chains, antibodies and deactivated samples, consisting of 2 amino acids joined by a single peptide bond, continuous, followed by tripeptides, or in continue produced for custom peptide synthesis projects, tetra peptides, till polypeptides that are long, C in a fridge short term in a concentrated dilution, This antibody needs to be stored at + 4° |
| Properties | C, C for long term storage and for short term at + 5°, If you buy Antibodies supplied by acr they should be stored frozen at - 24° |
| Gene target | ATP11A peptide |
| Short name | anti-ATP11A control peptide Antibody |
| Technique | antibodies against human proteins, antibodies for, antibody to, peptides, Antibody |
| Alternative name | antibody to-ATP11A reference short protein sequence (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 13552 |
| Gene | ATP11A |
| Long gene name | ATPase phospholipid transporting 11A |
| Synonyms gene name | ATPase, Class VI, type 11A |
| Synonyms | ATPIH ATPIS KIAA1021 |
| Synonyms name | potential phospholipid-transporting ATPase IH phospholipid-translocating ATPase |
| Locus | 13q34 |
| Discovery year | 2000-09-25 |
| GenBank acession | AB028944 |
| Entrez gene record | 23250 |
| Pubmed identfication | 11015572 26567335 |
| RefSeq identity | NM_015205 |
| Classification | ATPase phospholipid transporting |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000017371 |