Name : CD266 antibody
Supplier : GENWAYS
Price :562
SKU : GEN6924100933
| Storage temperature | store cold |
| Expiry date | 1 y |
| Category | ELISAs, recombinant proteins, vectors and reagents for laboratory use, research antibodies |
| French translation | anticorps |
| Gene target | CD266 |
| Short name | CD266 antibody |
| Alternative name | CD266 (Antibody to) |
| Alternative technique | antibodies |
| Identity | 18152 |
| Gene | TNFRSF12A |
| Long gene name | TNF receptor superfamily member 12A |
| Synonyms gene name | member 12A , tumor necrosis factor receptor superfamily |
| Synonyms | FN14 TweakR CD266 |
| Locus | 16p13, 3 |
| Discovery year | 2002-12-20 |
| GenBank acession | AB035480 |
| Pubmed identfication | 10751351 10551889 |
| Classification | CD molecules Tumor necrosis factor receptor superfamily |
| Havana BLAST/BLAT | OTTHUMG00000129001 |