Name : EFCAB4A Peptide
Supplier : ZYAGEN
Price :204
SKU : GEN2347913272
| Gene target | EFCAB4A Peptide |
| Short name | EFCAB4A Peptide |
| Alternative name | EFCAB4A short protein sequence |
| Identity | 28703 |
| Gene | CRACR2B |
| Long gene name | calcium release activated channel regulator 2B |
| Synonyms gene | EFCAB4A |
| Synonyms gene name | EF-hand calcium binding domain 4A |
| Synonyms | MGC45840 |
| Synonyms name | Ca2+ release-activated Ca2+ (CRAC) channel regulator 2B CRAC regulator 2B |
| Locus | 11p15, 5 |
| Discovery year | 2006-03-21 |
| GenBank acession | BC073821 |
| Entrez gene record | 283229 |
| Pubmed identfication | 20418871 |
| RefSeq identity | NM_173584 |
| Classification | EF-hand domain containing |