Name : pH 2 - 6.8g/L Monobasic Potassium Phosphate acc to USP
Supplier : REAGECO
Price :91
SKU : GEN6906947280
| Diagnostic or laboratory reagents | 3822 0000 |
| Substance expires after days | 730 |
| Use of chemical | Pharmacopoeias |
| Application | Buffered Eluents |
| Substance specification | Mobile Phase |
| Handling advice | not toxic |
| ADE CLASS PG TUNNEL | - |
| Precautions | 2 Toxic to aquatic life, 2 Toxic to aquatic life with long lasting effects, container in accordance with local, international regulations, national, regional, 1, 1, 4, 4, A, C, P273 Avoid release to the environment, P391 Collect spillage, P501a Dispose of contents |
| Gene target | 8g/L Monobasic Potassium Phosphate acc USP, pH 2 - 6 |
| Short name | 8g/L Monobasic Potassium Phosphate acc USP, pH 2 - 6 |
| Alternative name | 8g/L Monobasic Potassium Phosphate acc to USP, pH 2 - 6 |